Tiskové prohlášení společnosti Lovochemie a koncernu AGROFERT

14. 10. 2017

Koncern Agrofert a jeho dceřiná společnost Lovochemie, a.s. se ohrazují proti nepravdivému tvrzení místopředsedy ČSSD Lubomíra Zaorálka. V rozhovoru v deníku Právo ze dne 14. října 2017 Lubomír Zaorálek prohlásil: "Vím, že Lovochemie ovládá pracovní postupy, které souvisejí s oddělování lithia z horniny".

"Nevíme, kam na takové nesmysly pan Zaorálek chodí. Jestliže chce být důvěryhodným politikem, neměl by se snižovat k nepravdám a lžím a jejich veřejnému šíření", uvedl generální ředitel společnosti Lovochemie Petr Cingr. Jak dodal, skutečnost je taková, že ani Lovochemie, ani žádná jiná firma ze skupiny Agrofert žádné takové postupy nevlastní, neovládá a ani neusiluje o jejich získání. "Též prohlašujeme, že nejsme v kontaktu s žádnu společností, která provádí průzkum ložisek lithia, usiluje o licenci na jeho těžbu nebo uvažuje o oddělování lithia z horniny. Po panu Zaorálkovi požadujeme za jeho nepravdivé tvrzení omluvu, " oznámil Petr Cingr.

Lovosická společnost Lovochemie, a.s. je výrobcem dusíkatých hnojiv určených pro použití v zemědělství. Hnojiva, jak je známo, mezi alkalické kovy nepatří. Periodickou tabulku se učí děti v chemii v osmé třídě na základní škole.

S pozdravem,

Karel Hanzelka,

PR manažer, tiskový mluvčí Agrofert, a.s.