Lovochemie podporuje soutěž hledáme nejlepšího chemika Ústeckého kraje

20. 3. 2018

Ve středu 28. 2. 2018 se v sále lovosické radnice sešli na vyhlášení výsledků krajského kola soutěže „Hledáme nejlepšího chemika Ústeckého kraje“ žáci základních škol, jejich učitelé, zástupci Ústeckého kraje a v neposlední řadě také zástupci sponzorů - zaměstnavatelů z regionu. Pořadatelem této soutěže je partnerská škola Lovochemie, a.s., a to Střední odborná škola technická a zahradnická v Lovosicích (SOŠTZ Lovosice), hlavním sponzorem  byla opětovně právě společnost Lovochemie, a.s., která soutěž podpořila jak finančním tak hmotným darem.

Čtyřmi nejlepšími mladými chemiky Ústeckého kraje, kteří následně postoupí do celostátního kola (bude se konat 12. června 2018 na Fakultě chemicko-technologické Univerzity Pardubice), se stali: Denisa Púpalová ze ZŠ Louny (1. místo), Rudolf Reichel ze ZŠ v Teplicích (2. místo), Vojtěch Chlapec ze ZŠ v Ústí nad Labem (3. místo), Vojtěch Králíček ze ZŠ v Mostě (4. místo).

V rámci soutěže však byli oceněni i učitelé, kteří věnovali svůj čas přípravě žáků na soutěž, a tím podpořili zájem o chemické vzdělávání žáků ze základních škol. V rámci krajského kola soutěže zástupci Lovochemie představili žákům a jejich učitelům stipendijní program a možnost účasti na chemických soutěží FERTÍKOMÁNIE a Chemické mini - olympiádě. Soutěž „Hledáme nejlepšího mladého chemika“ je zařazena MŠMT do programu Excelence. Vyhlašovatelem, pořadatelem a generálním partnerem je Svaz chemického průmyslu ČR, jehož je Lovochemie, a.s. aktivním členem. Všem zúčastněným blahopřejeme a držíme palce do celostátního kola.

Na fotografie se můžete podívat zde: https://www.facebook.com/pg/soslovo/photos/?tab=album&album_id=2122268147791029

Zdroj: SOŠ technická a zahradnická v Lovosicích, Mgr. Jaromíra Venclíčková