Internetová chemická soutěž FERTÍKOMÁNIE - vyhodnocení

19. 2. 2018

V měsících prosinec 2017 – leden 2018 probíhal 1. ročník internetové chemické soutěže Fertíkománie, kterou pro žáky 8. a 9. tříd základních škol připravila Lovochemie, a.s. Cílem bylo posílit zájem žáků základních škol o chemii a zatraktivnit nabídku studia na partnerských školách Lovochemie a účast ve stipendijních programech.

Soutěže se celkem zúčastnilo 104 soutěžících ze škol v lokalitě Lovosicka a Litoměřicka, ale i z poměrně vzdálených škol (např. z Kryr, Litvínova, Mostu nebo Loun). 45 účastníků si vysoutěžilo příslib stipendia až do výše 31 000 Kč celkem za 3 roky studia  (učební obor) nebo až   43 000 Kč celkem za 4 roky studia  (maturitní obor) na podporovaných oborech ve stipendijním programu. Kromě příslibu stipendia získali úspěšní účastníci také batohy a ručníky s maskotem stipendijního programu Lovochemie – „Fertíkem“.    

Otázky do soutěže připravil stipendista Lukáš Holub, který se chemii věnuje a velmi často společnosti pomáhá s přípravou akcí nejen pro školy. Účastníkům blahopřejeme a doufáme, že minimálně stejnou účast bude mít i druhý ročník.

Ceny budou žákům předány po domluvě se školou.

Pravidla a návod zde.

Výsledková listina zde.