AGROFERT RUN Lovochemie a PREOL 2016

5. 9. 2016

5. 9. 2016

V sobotu 3. 9. se lesopark Osmička zaplnil sportovci a jejich rodinami, kteří si přišli užít druhý ročník rodinného dne a běhů AGROFERT RUN 2016 v Lovosicích. Podle reakcí usuzujeme, že se běžecký den vydařil. Účastníci s námi strávili půlden v příjemné atmosféře běžeckých závodů pro všechny věkové kategorie, doplněný o bohatý doprovodný program. Počasí pořadatelům přálo, běžci Desítky okolo komína si „užili“ stoupající teplotu na dvouokrohové trati vedoucí i areálem chemičky. Akce byla zakončena vyhlášením vítězů závodu na 10 km v několika kategoriích a losováním hodnotných cen v tombole.

Desítku okolo komína bezkonkurenčně vyhrál Vít Pavlišta z Liberce v čase 31:50. V konkurenci téměř tří stovek běžců v cíli byla nejlepší ženou, stejně jako vloni, na dvanáctém místě Martina Vévodová z Jablonného nad Orlicí. Nejen oba nejlepší tento závod pojali jako rodinnou akci. Spousta rekreačních běžců, tedy nejen manželských párů, dobíhala po hodině závodu do cíle ve dvojicích s úsměvem na tvářích a držíc se při tom za ruce, že si toho povšiml i moderátor závodu. Doslova nespoutanou radost předváděli při vyhlašování manžele Petr a Eliška Vodvárkovi ze Semil s jejich doprovodem, oba se totiž v nejstarších vypisovaných kategoriích umístili na třetím místě.

Radost ze sportu projevili i malí závodníci, kteří běhali s velkým nasazením trasy od 200 – 1000 m. Rodinný běh rádia IMPULS na 2 km, ve kterém vítězil každý, přilákal rekreační běžce všech věkových kategorií a podtrhl atmosféru sportovního dne s vyžitím pro celou rodinu.

Vítězům gratulujeme a těšíme se na další ročník seriálu AGROFERT RUN v Lovosicích.